
3,302 €/m2
Fantastisk 4 sovrum 3 badrum, västläge fristående villa i Valle del Sol, Guadalmina Alta. Detta hem har behållit sin andalusiska karaktär och charm och är ljust och rymligt inuti. Alla sovrum är stora och har gott om naturligt ljus samt luftkonditionering. Möbler är valfritt. Eftersom det ligger västerut ligger detta hem i sol hela dagen och erbjuder de mest magiska solnedgångarna från terrassen och poolområdet som har utsikt över en äng, floden Guadalmina och de omgivande kullarna. Poolen är 9m x 4m och poolområdet har terrasserats för att möjliggöra solstolar och det viktiga sommarköket och grillplatsen. Det finns ett garage för parkering under tak, plus privat parkering för ytterligare 3 bilar om det behövs.
Funktioner: Garage, Carport, A/C, öppen spis, Solpaneler, öppen utsikt, utomhuskök/BBQ, privat trädgård, privat pool.
Plats: Valle del Sol ligger precis vid Guadalmina Alta. Huset ligger cirka 500 meter från Guadalmina golfbana, några minuters bilresa till några av de bästa internationella skolorna i området, 5 minuter med bil till stranden, staden San Pedro de Alcantara, samt Guadalminas kommersiella centrum där du kommer att hitta en rad mycket bra barer och restauranger, samt butiker, stormarknader, banker etc. Cirka 5 minuter med bil till fyra internationella skolor, 10 minuter till Puerto Banus och cirka 40 minuter till Malaga flygplats. Närområdet har 3 golfbanor: Guadalmina, Atalaya och Los Arqueros och ligger några minuter från den fantastiska vattenskidsjön med pool och restaurang som är mycket populär bland familjer.
Det här huset har en fantastisk känsla när du går in och driftskostnaderna är mycket låga. IBI är €866/år, skräp är €139/år och gemenskapsavgifter är endast €42/månad.
Funktioner
Climate control
-
Luftkonditionering
-
Varm A / C
-
Kall A / C
-
Öppen spis
Condition
-
Perfekt
Features
-
Täckt terrass
-
Inbyggda garderober
-
Privat terrass
-
Förrråd
-
Eget badrum
-
Grillplats
-
Dubbelglas
Furniture
-
Valfri
Garden
-
Privat trädgård
Kitchen
-
Fullt utrustad
Orientation
-
Väst
Parking
-
Garage
-
Mer än en parkering
-
Privat parkering
Pool
-
Privat pool
Security
-
Porttelefon
Setting
-
Nära till golf
-
Nära till stan
-
Nära skolor
-
Urbanisation
Views
-
Bergsutsikt
-
Utsikt landskap
-
Trädgårdsutsikt
-
Utsikt pool
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.